Dekoracje na ślub w plenerze

Dekoracje na ślub w plenerze

Ślub w plenerze cechuje się absolutnie wyjątkowym nastrojem, którego nie sposób odtworzyć w nawet najpiękniejszym wnętrzu.

Najważniejsze miejsce do udekorowania to to, w którym będziecie składać sobie przysięgę podczas ślubu humanistycznego.

Warto zadbać o tło, czyli altankę lub ozdobione metalowe czy drewniane okręgi / stelaże, przed którym stają nowożeńcy. Dekoracje, które się sprawdzają bez względu na styl / aranżacje, to kwiaty, pnącza i świecące girlandy. Metalowy lub drewniany okrąg ślubny bez problemu wynajmiecie lub kupicie w firmach specjalizujących się w dekorowaniu przyjęć.

Kolejne niezbędne dekoracje ślubu plenerowego związane są z drogą do miejsca zaślubin oraz z przystrojeniem krzeseł. Alejkę prowadzącą do altanki warto ozdobić np. lampionami lub/oraz rozsypanymi po niej płatkami kwiatów. A jak przygotować dekoracje do ślubu w stylu boho, rustykalnym i glamour? O tym poniżej.

Ślub w plenerze w stylu boho

Polecamy wszelkie naturalne, zielone dekoracje, mnóstwo kolorowych kwiatów. Wspaniale w roli ozdób sprawdzają się wianki, wstążki, łapacze snów i girlandy.

Naturalne materiały jak drewno, gałęzie czy pióra dodadzą uroczystości niesamowitego uroku. Z kolei białe i zwiewne tkaniny doskonale nadają się do dekoracji krzeseł.  

Ślub w plenerze w stylu rustykalnym

Styl rustykalny to przede wszystkim ozdoby ze starego drewna. Dlatego jako tło ceremonii ślubu humanistycznego można wykorzystać stare, drewniane drzwi, okiennice lub skrzynie ozdobione białym materiałami lub polnymi kwiatami i wiankami. Idealnie sprawdzi się również makrama.

Pięknie do drewna komponują się wszelkie koronkowe ozdoby, np. obrusy czy wstążki, które mogą udekorować krzesła. Ciekawie wyglądają również stare donice, butelki i świece w szkle.

Ślub w plenerze w stylu glamour

Glamour to elegancja, biel, złoto lub srebro, a także ozdoby ‘kryształowe’. Doskonale pasują tutaj eleganckie kwiaty, poustawiane np. na wysokich kolumnach i wystawnych, złotych kwietnikach.

Dekoracje kwiatowe, dywan, świece, świeczniki mogą mieć wspólną kolorystykę, np. biel lub/i złoto, co doda uroczystości elegancji.

Ślub w plenerze w stylu klasycznym

Jeśli Wasz zmysł estetyczny buntuje się na myśl o przepychu czy bogato zdobionych aranżacjach, styl klasyczny może być idealny. Nawiązuje on do tradycji i choć potrafi czerpać elementy z inspiracji zupełnie innymi stylami, to jego podstawą zawsze pozostanie prostota.
Wśród dekoracji kwiatowych doskonale będą prezentować się m.in. róże, piwonie, lilie czy gardenie. Kolory, które komponują się klasycznym stylem wesela to bordo, róż, czerwone wino, biel, kość słoniowa, kremowy, złoto, nadające wyrafinowany charakter aranżacji wnętrza i przestrzeni.