Własna przysięga małżeńska

Własna przysięga małżeńska

Forma przysięgi jest dowolna. Można więc przekształcić tradycyjną przysięgę z USC ‘Świadomy/a praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z… (imię i nazwisko) i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne, szczęśliwe i trwałe’ dzieląc ją na krótkie części i zastępując je swoimi przemyśleniami co do małżeństwa. Przykładowo: ‘czynię wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne’ można rozwinąć np.: ‘będę Cię zawsze wpierać, bez względu na to, czy chodzi o sprawy istotne czy bardziej błahe, znajdę czas by Cię wysłuchać i zrozumieć, co jest dla Ciebie najważniejsze, jakie zasady kierują Tobą w Naszym życiu.’

Innym ciekawym pomysłem jest przygotowanie przysięgi w formie np. wiersza lub listu miłosnego (zainspiruj się na stronie poezja.org).

Bez względu na formę, powinniście kierować swoje słowa wprost do przyszłej żony/ męża. Przysięga musi być taktowna i dostosowana do charakteru ceremonii. W zależności od preferencji, charakter przysięgi może być podniosły lub dotyczyć codziennych spraw lub mieć charakter humorystyczny. Najbezpieczniej przygotować ją odpowiednio wcześniej. Perfect2 Team pomaga w spisaniu własnych przysiąg, dokładamy wszelkich starać by teksty były idealnie dopracowane na miesiąc przed uroczystością, by nie powodować dodatkowego stresu. Bez względu na wszystko polecamy wpleść kilka osobistych akcentów związanych z Waszą wspólną historią i doświadczeniami. A jakie są Wasze pomysły na swoją przysięgę?